Anasayfa
Foto Galeri
Hakkımızda
Hizmetlerimiz
İletişim
İnsan Kaynakları
Kalite Politikamız
Referanslarımız
Sipariş Formu
Ürünlerimiz
1354 Cd. 1395 Sk. No:12 İvedik Organize Sanayi Bölgesi Yenimahalle-ANKARA
Tel: 0312-395 89 40 - 395 89 35 - 395 89 77  Fax: 0312-395 89 41
Rezistans
Rezistans, elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren direnç tellerine verilen genel isimdir. Rezistanslar, oldukça yüksek ısılara karşı direnç gösteren ürünlerdir. Rezistansların içerisinde nikel, demir, krom ve alüminyum alaşımları vardır. Rezistans, başta ısınma teknolojisi olmak üzere ağır sanayi sektörü, tekstil, elektrikli ev aletleri, termostatlar gibi alanlarda oldukça önemli bir yere sahiptir. Kullanılan malzemeye ve kullanım yerine göre çeşitlere ayrılan rezistanslar, gelişen teknoloji ile birlikte farklı alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Örneğin aynalara ısı verilmesiyle beraber rezistanslı aynalarda buharlaşma gibi bir sorun yaşanmamaktadır.

Rezistans telleri, elektrik akımına karşı direnç göstermektedir. Elektrik konusunda direnç, iki uç arasına gerilim uygulanan bir maddenin elektrik akımına karşı gösterdiği direnme gücüdür.  Rezistanslar kendi içerisinde, boru rezistans, fişek rezistans, çember rezistans, serpantin rezistans, otoklav rezistans gibi gruplara ayrılmaktadır. Fanlı sobalarda, fritözlerde, semaverlerde, tost makinalarında, termometrelerde, çamaşır makinelerinde, cam ısıtıcılarında, bazı plakalarda ve daha bir çok alanda kullanılmaktadır.
Termostat
Termostat, sıcaklığı istenen ölçüde sabit tutabilen bir tür kontrol aracıdır. Sıcaklıktaki değişim, termostattaki duyarlı bir parçaya tesir ederek bunun elektrik veya basınç sinyali göndererek bir ısıtma veya soğutma sistemini kontrol etmesini sağlar. Termostat binalarda, su ısıtmalarda, fırınlarda, elektrik ütülerinde, otomobil radyatörlerinde ve önceden belirlenen sabit sıcaklığın gerekli olduğu cihazlarda kullanılır.

Termostatlar, katı, sıvı ve gaz maddelerin ısısını istenilen değerde ve belli aralıklarda tutmak amacıyla kullanılan elektronik, mekanik veya elektromekanik devre elemanlarıdır. Isıyı algılamada kullanılan çeşitli termostat tipleri ve ısıya duyarlı yarı iletken devre elemanları da vardır.
Fanlı Sobalar, Endüstriyel Fırınlar
Ticari Malzemeler
Firmamız, rezistanlar ve termostatların yanısıra, ısı plakaları, termometreler, anahtarlar, conta ve kapaklar, asansör frenleme dirençleri, kaynak tav, dikişsiz borular gibi muhtelif ticari ürünlerin satışını yapmaktadır.
Firmamız, muhtelif model ve kapasitedeki klimaların (fanlı sobalar) ve endüstriyel fırınların satışını yapmaktadır.